Minecraft'ın son sürümü olan 1.10 sürümünün ardından oyuncular yeni güncellemeyi dört gözle bekler oldu. Yapılan yeni yeniliklerde oyunun yapımcıları oyuncularının önerilerini de her zamanki gibi dikkate aldı. Çok yakında Minecraft 1.11 yayınlanacak ve oyun ilk olarak sitemizde yayınlanacak. O yüzden şimdiden yerinizi kapın.

Evet minecraft 1.11 ile gelen yeniliklere gelin göz atalım.

Tüm Yenilikler ;

Oyuna gözlemci adında yeni bir şey eklendi. Gözlemci bildiğimiz üzerine oyunun mobil versiyonunda mevcuttu ve artık bilgisayar sürümleri içinde mevcut olacak. Genel olarak bu alet sensör özelliğine sahip ve koyduğunuz bloğun karşısındaki blokta bir değişme olduğunda anlık bir elektirik veriyor ve sistemi çalıştırıyor. Önüne blokta koysanız aynı tepkiyi verir. Genel olarak tarlalarda kullanılır diye düşünüyorum.


Oyuna yeni bir özellik ise Shalker adında bir tür kutu eklendi. Bu kutu sandık görevi görüyor. Ancak çalışma sistemi biraz farklı. Normalde sandığı kırdığımızda içindeki eşyalar düşüyor fakat bu shalker kutularına ne koyarsanız koyun kırdığınızda içinde kalır ve böylece shalker kutusu ile birçok şeyi istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.


Yeni Hayvan ~ Lamalar. Evet oyuna yeni hayvan olarak lamalar eklendi. Kurtlar bu zararsız canlılardan korkuyor. Yani onlara karşı kendini lamaları evcilleştirerek koruyabilirsin. Onlarla bir karavan oluşturarak yoluna da devam edebilirsin :)


Yeni Yapı ~ Orman evi. Orman evleriyle karanlık ormanlarda karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bu yapı koyu tahtaların yanı sıra beyaz kırmızı yün cam çakıl ve taş ile kaplıdır. Gerçekten güzel bir görüntüye sahip olan Orman Evleri oyunda şu şekilde gözüküyor.


Oyuna ek olarak hazine haritası özelliği eklendi. Bu harita ile hazine avına çıkabilir ve eğer hazineyi bulabilirseniz çok zengin olabilirsiniz. Haritadaki kale işaretinde hazine saklıdır. Ayrıca oyuna bu haritaları takas karşılığında veren bir haritacı eklendi.


Oyuna yeni mafyalar olarak tanımladığımız çağırıcılar geldi. Bu çağırıcılar çok farklı bir yapıya sahiptir. Ona saldırdığınızda gıcık şeyleri çağırı yani şu uçan sinir bozucu şeyleri... Bunlarla baş etmek zordur fakat öldürdüğünüzde ölümsüzlük totemi düşer.

Oyuna ölümsüzlük totemi eklendi. Eğer son canınızda elinizde tutarsanız bu totemi yenilenme iksiri görevini alır ve canınızı hemen hızlı bir şekilde yeniler. Bir kere kullanımdan sonra da kaybolur. Totemin görünümü çok şirin olmuş :)Oyuna yeni bir yaratıklar olarak sorunlular eklendi. Evet ismi biraz komik ama ismi gibi sorunlu bu yaratıklar. Ellerindeki kılıçlarla uçabiliyorlar. Ona saldırmak istediğinizde kırmızı görünürler ve çoğalırlar.

Oyuna /execute, /fill, /setblock ve /testforblock kodları eklendi. Evet bu kodlar çeşitli eklentiler ile oyuna eklenebiliyordu. Bunun yerine bu güncelleme ile artık eklentiye gerek duyulmadan bu komutları kullanabileceksiniz

1.10 eklenen yeni yaratıklarla birlikte yumurtalarıda eklenmişti. 1.11 güncellemesi ile gelen yaratıkların da yumurtaları oyuna eklendi.

Dosyayı İndir: minecraftinstaller.rar [1,24 Mb] (İndirilme: 2467)  
 
Kullanım Şartları Gamer.Com.TR - Oyun Haberleri © 2017 - Künye - iltişim