PVP hasarı engelleme:

Düşmanlar ile yakın çevrede savaşırken yanlışlıkla arkadaşınızı öldürmekten bıkmaktan ya da arkadaşlarınızdan birinden çığlık atmasından bıktıysanız, bu yönetimi ve metodu kullanabilirsiniz. Yararınıza olacaktır. Minecraft'taki oyuncunun oyuncu hasarını bir kez ve tamamen nasıl devre dışı bırakacağınızı size göstermek için okumaya devam edin.

Lord-of-the-Flies tarzı ada savaşında arkadaşlarınızla kavga ediyorsanız, Minecraft oynamayı seviyorsanız, kesinlikle sizin için öğretici değildir. Bununla birlikte, üstünüze saldıran zombi yerine arkadaşlarınızın size vurmasından (yada öldürmesinden) rahatsız olan birçok insandan birisiyseniz, bunu faydalı bulacaksınız.

Üstelik, eğer arkadaşlarınızdan birinin kazara (veya bilerek) bir çılgın Minecraft serüveninde başka bir arkadaşınızı öldürdüğü dramdan rahatsız olan pek çok insandan biri iseniz, bu kesinlikle sizin için öğreticidir.

Dost ateşine (bir birinize saldırma) son verelim ve Minecraft'ta PVP hasarını kapatarak hem blok dünyalarınızda hem de evlerinizde barışı korumaya yardımcı olabilirsiniz. PVP'yi devre dışı bırakmak için iki işleme bakacağız. Birincisi, Minecraft sunucular çalıştıran makineler için mevcut olan basit bir geçiş. Evde Minecraft sunucusu çalıştırıyorsanız, ilk yöntemi kullanmanızı öneririz. İkincisi, yerel bir sunucu çalıştırmayan, ancak oyunlarını yerel ağdaki insanlarla paylaşmak için "LAN'a açık" özelliğini kullanan oyuncular içindir.

Sunucuda PVP Hasarını Devre Dışı Bırakma:

Kendi Minecraft sunucunuzu (kendi bilgisayarınız üzerinden) açmamış olabilirsiniz. Bunun yerine Minecraft oyununuzu LAN'a açarak oyununuzu arkadaşlarınızla paylaştıysanız, öğreticinin bu bölümü sizin için.

Oyuncuların yerel bir LAN oyununda PVP'yi yıllarca basit bir şekilde çevirmek için çılgınca olmasına rağmen, ayarlar menüsünde basit bir geçiş (örneğin, oyun zorluğu seviyesini değiştirmek için olduğu gibi) yoktur. Yine de oyunda, tam olarak ne istediğinizi gerçekleştirmek için kullanmadığınız bir özelliği kaçırmanın gerçekten zekice bir yolu var: PVP'yi devre dışı bırakmak. Bu bütün sunucuların veya kullanıcılarının kullanabileceği basit "pvp=false" geçişinden biraz daha etkilidir; ancak bunun ne kadar akıllıca olduğunu takdir edeceğinizi düşünüyoruz.

Yıllarca Minecraft'ın "skorbord" özelliği yerleşikti. Bu işlev neredeyse tamamen minicik üreticileri tarafından kullanılmaktadır ve başından beri Minecraft oynamaya başlamış olmanızın olasılığı oldukça yüksektir. Bu skorbord özelliği, oyunda PVP hasarını kapatmak için kullanabileceğiniz iki işlev içeriyor: Ekip bayrağı ve dost bayrağı. Yerel oyunumuzdaki tüm oyuncuları tek bir takım halinde gruplayıp dost bayrağını kapattığımızda, hiçbir takım üyesinin başka bir takım üyesine kazara zarar vermeyeceğini ve oyun çapında bir takım oluşturuyoruz.

LAN oyununuzu başlatın ve oyun konsolunu açmak için "T tuşuna" basın. Açılan pencerede gereken komutları yazmanız gerekmektedir.

/scoreboard teams add [teamname]

Bu komut bir ekip oluşturur. Ekibin adı bizim amaçlarımız için geçerli değildir (ancak adı 16 karakter veya daha az olmalıdır). Örnek vermek gerekirsek; "minecraft" etikete çok iyi uyuyor.


Ekibinizi oluşturduktan sonra, aşağıdaki komutu girerek kendiniz ekip ekleyin: [teamname] 'ü oluşturduğunuz takımla ve [player] ile Minecraft kullanıcı adınızı giriniz:

/scoreboard teams join [teamname] [player]

Bunu yaptıktan sonra dost ateşi kapatmak için son komutu giriniz.

/scoreboard teams option [teamname] friendlyfire false
Kullanım Şartları Gamer.Com.TR - Oyun Haberleri © 2017 - Künye - iltişim