Minecraft Forge Hakkında

Minecraft Forge, bir çok modun çalışmasında aktif olmasında ve modların çalıştırılmasında öneml bir rol oynamaktadır. Bunun yanında bu platform ile kendinize ait modlar yapabilirsiniz. Ve var olan modlarınızı güncelleyebilirsiniz. Minecraft forge, açıkçası oyunun kasma ve tps oranını düşmesini de engelleyen bir platform diyebiliriz.


Not Enough Items Mod Hakkında
Minecraft’ta eşyaları kolayca bulmanızı ve tariflerine ulaşmanızı sağlıyor. Oyuna eklemiş olduğumuz modlardan gelen itemler ve minecraftın kendi eşyaları bir araya gelince büyük bir karışıklık oluşuyor. İşte bu karmaşayı Not Enough Items modu ile çözebiliyoruz.

Not Enough Items Modu Kullanımı:

Recipe View bölümü 2 parçadan oluşuyor; tarifler ve kullanımlar. Bir eşyanın üzerindeyken R tuşuna basarak Tarife, U tuşuna basarak kullanım bölümüne gidebilirsiniz. Tarif görünümde eşyaya sağ tık ile kullanım bilgilerini görebilirsiniz. Silme tuşuyla önceki tarife gidebilir veya ESC tuşuyla çıkabilirsiniz.Modu yüklemek için:
  1. Başlat’a tıklayıp Çalıştır yazıyoruz.
  2. Açılan pencere %appdata% yazıyoruz.
  3. Karşımıza gelen pencereden .minecraft klasörüne tıklıyoruz.
  4. İçerisinde (daha önceden forge kurduysanız) "mods" klasörünün içine modları atıyoruz.
  5. Ardından oyunu başlatıp, forge sürümünü seçip oyuna giriş yapıyoruz.
  6. Minecraft Launcher’da Forge yüklü olan Profile seçiliyken “Edit Profile” butonuna tıklayın ve açılan benceredeki “JVM Arguments“i işaretleyip sağ tarafındaki kutucuğa “-Duser.language=en -Duser.country=US” yazın (Tırnak işaretleri olmadan yazmanız gerekiyor).
Hemen İndir!:
Dosyayı İndir: not-enough-items.rar [873,07 Kb] (İndirilme: 2314)
Kullanım Şartları Gamer.Com.TR - Oyun Haberleri © 2017 - Künye - iltişim