Evet arkadaşlar bu konumuzda sizlere nasıl windows bilgisayarda sunucu açacağınızı anlatacağım. Windows bilgisayarınıza sunucu açmak istiyorsanız Hamachi programına ihtiyacınız vardır. 

1.Hamaçhi'yi Ayarlama

Öncelikle bu adresten LogMeIn hesabı oluşturun ve ardından bu adresten olarak hamaçhiyi indirin. İndirdikten sonra Hamachi uıygulamasını kurun. Pencerenin sol üst kısmındaki güç tuşuna basarak yeni bir Hamachi kimliği oluşturun. Kimlik oluşturduktan sonra Hamachi uygulaması açılacaktır. Karşınıza çıkan iki seçenekten “Yeni bir ağ oluştur” seçeneğine tıklayın. Ağ kimliğini ve parolasını belirleyin. Ardından Oluştur seçeneğine tıklayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra 5 kişilik sunucumuz hazır. Şimdi ise gelelim Minecraft sunucusunu ayarlamaya...  

2.Minecraft Sunucusunu Ayarlama

Öncelikle bu adresten hangi sürümde kuracaksanız o sürümün craftbukkit dosyasını indirin. İndirdiğimiz dosyanın adını craftbukkit.jar yapıyoruz ve bir klasöre koyuyoruz. Ardından o klasörde yeni bir not defteri oluşturuyoruz ve içine şu kodu yerleştiyoruz.
  • 1. Satır: “java -Xms1G -Xmx2G -jar craftbukkit.jar” 
  • 2. Satur: “pause”

Dosyayı “All Files” formatında “Run.bat” olarak kaydedin ve JAR dosyasını koyduğumuz klasöre taşıyın. Ve oluşturduğumuz run.bat'ı çalıştırıyoruz. Ardından cmd ekranında bir sürü şey göreceksiniz ve sonunda yüklemeler bitecek ve sunucu dosyalarınız klasörde kendiliğinden oluşacaktır.

 
Run.bat'ı kapatıyoruz ve server.properties adındaki dosyayı açıyoruz.


Şeklinde bir ekran ile karşı karşıya kalacaksınız. Server-ip yerine ise hamaçhi ip adresinizi yazacaksınız. Ve bunların sonunda Run.bat'ı tekrar çalıştırın ve oyuna girip hamaçhi ip adresiniz ile oyuna bağlanın ve serverinizin tadını çıkarın.
Kullanım Şartları Gamer.Com.TR - Oyun Haberleri © 2017 - Künye - iltişim